BACHA MÁMA PO PORODU

CVIČENÍ PO PORODU

Cvičení je určené zejména pro maminky po porodu. Kurz je zaměřen na rekonvalescenci pánevního dna a zmenšení diastázy, které v průběhu těhotenství  získávají jinou formu. Je vhodný pro maminky po přirozeném porodu i po císařském řezu, prakticky ihned, ale s ohledem na šestinedělí.

Cílem kurzu je zlepšit stav pánevního dna a diastázy, které mohou podpořit- zmírnění inkontinence (moči i stolice) nebo naopak napomoci s vyměšováním, zvýšit sexuální prožitek, zpevnit břišní svalstvo nebo zmenšit bolest zad

KURZY SE ROZDĚLUJÍ DO TŘÍ FÁZÍ: 

 1. ZAČÁTEČNÍCI 
  Jedná se o uzavřený kurz (nelze docházet jen na jednotlivé lekce), který je vhodný pro ty maminky, které nikdy nebyly na cvičení po porodu a chtějí se svým pánevním dnem a diastázou něco udělat. 
 2. POKROČILÍ
  Jedná se o uzavřený kurz (nelze docházet jen na jednotlivé lekce), který je vhodný pro ty maminky, které se již účastnily kompletní/nezkrácené první fáze. Navazuje se zde na cviky ze začátečníků. 
 3. REFRESH
  Jedná se o uzavřený kurz, který je vhodný pro ty maminky, které si prošly kompletní/nezkrácenou fází 1 a 2 a chtějí se udržovat i nadále v kondici. Navazuje se na cviky z předešlých fází, aplikují se složitější modifikace a přidružují se cviky na další svalové skupiny (např. záda, chodidla…).
  Vhodné pro ty maminky, které u mne prošly začátečníky/pokročilými, workshopem na diastázu/pánevní dno nebo individuálními lekcemi. Pokud mezi ně nepatříte, nezoufejte a zavolejte mi/napište, a domluvíme se co a jak. Jde o to, abyste si na kurzu přišly „na své“ a já vám uměla vyhovět.


  Součástí kurzu pro ZAČÁTEČNÍKY A POKROČILÉ je:

  • individuální zhodnocení diastázy, motivační měření (před a po kurzu)
  • teorie: anatomická průprava s praktickými ukázkami
  • praxe: vysvětlení, popis a kontrola správného provedení cviků a jejich cvičení na jednotlivých lekcích, využití mnemotechnických a nákresových pomůcek
  • „domácí úkoly“ aneb motivační karta se cvičením na doma 🙂

Detailní informace o konání a cenách lze najít na stránkách BeMama (ZDE), pod jehož záštitou se kurzy a lekce konají.